Adam Bielan w Sednie Sprawy: Polacy maja za mało broni, wszyscy nasi sąsiedzi posiadają jej więcej

2022-04-14 10:51
Adam Bielan w Sednie Sprawy
Autor: youtube.com Adam Bielan w Sednie Sprawy

Polacy maja za mało broni, wszyscy nasi sąsiedzi posiadają jej więcej, mówi Adam Bielan. Partia Republikańska, której jest liderem, złożyła projekt ustawy liberalizujący przepisy w tej sprawie. Czy Komisja Europejska odblokuje KPO, kto poniesie odpowiedzialność karną za katastrofę smoleńską? Więcej w poniższym artykule.

Gość Sedna Sprawy zapytany był o to, jakie znaczenie, poza symbolicznym, miała wizyta prezydenta na Ukrainie. Stwierdził, że sama symbolika to również znaczenie praktyczne. 

Liczą się morale. Armia ukraińska jest tak bardzo skuteczna, że wygrała wiele bitew, to nie tylko kwestia samej strategii 

- skomentował. 

Jak podkreślił, jego zdaniem to bardzo ważna wizyta, kolejna z serii tuż po wizycie Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego. Prowadzący rozmowę Jacek Prusinowski zapytał o wcześniejsze deklaracje które padły na antenie Radia Plus. Mowa o Krajowym Planie Odbudowy. Jeżeli do końca marca nie zostanie zatwierdzony przez komisję europejski to polska może chcieć z niego zrezygnować - takie wcześniej padły słowa od polityka.  

"Mówiłem o przełomie pierwszego i drugiego kwartału, a więc lada dzien. Dalej podtrzymuję to zdanie" - podsumował. 

Adam Bielan podkreślił także, że ma pomoc humanitarną potrzebujemy miliardów euro, nie proponowanych przez KE milionów. "To wymaga zmiany unijnego budżetu i nowej konferencji międzyrządowej, która poprawi aktualną siedmiolatkę" - dodawał.

Dostęp do broni 

Partia Republikańska, której Adam Bielan jest liderem, złożyła projekt ustawy liberalizujący przepisy w sprawie dostępu do broni. 

Więcej w czwartkowym Sednie Sprawy.