Adam Niedzielski w Sednie Sprawy: "Nadchodzi siódma fala pandemii, ale nie będzie obostrzeń"

2022-12-12 12:03
Adam Niedzielski w Sednie Sprawy: Nadchodzi siódma fala pandemii, ale nie będzie obostrzeń
Autor: youtube.com

Nadchodzi siódma fala pandemii, ale nie będzie obostrzeń, mówi Adam Niedzielski. Minister zdrowia dodaje, że większym zagrożeniem epidemicznym jest teraz grypa, na którą tygodniowo choruje niemal 200 tysięcy osób. Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

W nocy wystawiono 2 miliony e-skierowania dla dzieci od 6 miesiące  do 4 roku życia na szczepienia na koronawirusa. Chętnych jest kilkadziesiąt osób. 

Tak to jest, że kiedy mamy kolejne falne, kiedy to poczucie niebezpieczeństwa jest zdecydowanie mniejsze ludzie w coraz mniejszym stoniu sdą skłonni do szczepień, co jest asbsolutnym błędem

- podkreślił minister zdrowia. 

Jak dodał, ze względu na popularność szczepień w starszych grupach wiekowych, jest teraz odwrócenie tendencji zachorowań, również na poziomie gruby. Coraz częściej chorują młodzi. 

SIÓDMA FALA

Minister zdrowia dodaje, że większym zagrożeniem epidemicznym jest teraz grypa, na którą tygodniowo choruje niemal 200 tysięcy osób. "Apogeum tej fali będzie pod koniec stycznia. Będziemy odnotowywali powyżej 5 tys. zakażeń na dobę. To nie jest problem z punktu widzenia wydolności służby zdrowia. Ten scenariusz nie wymaga więc reagowania obostrzeniami, czy innymi tego typu środkami" - dodał. 

Jakie zmiany czekają SOR-y, czy rodzice chcą szczepić niemowlęta, kto planuje zamach na ministra zdrowia? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

NIEDZIELSKI: NADCHODZI SIÓDMA FALA, NIE BĘDZIE OBOSTRZEŃ