Andrzej Duda w Kijowie. Spotka się z prezydentem Zełenskim

2022-04-13 10:20
Andrzej Duda w Kijowie. Spotka się z prezydentem Zełenskim
Autor: twitter.com

Andrzej Duda wraz z innymi przywódcami krajów jedzie do Kijowa na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Po co prezydent odwiedził Ukrainę?

W środę rano (13 kwietnia) szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch poinformował Polską Agencję Prasową o tym, że prezydent Andrzej Duda w towarzystwie prezydentów Litwy, Łotwy i Estonii, przebywa na Ukrainie i jedzie do Kijowa na spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Kumoch ujawnił, że celem wyjazdu do Ukrainy jest „wsparcie prezydenta Zełenskiego oraz obrońców Ukrainy w  decydującym dla tego kraju momencie”. Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot w rozmowie z TVN24 podkreślił, że wizyta będzie oznaczała nie tylko wsparcie materialne dla Ukrainy, ale też istotne wsparcie moralne, polityczne i symboliczne.

Wizyta prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Kijowie będzie pierwszą wizytą głów państw w ukraińskiej stolicy od początku rosyjskiej agresji. Prezydenci Duda i Nauseda ostatni raz widzieli się z Zełenskim w Kijowie w przededniu wojny.