Anna Maria Żukowska w Sednie Sprawy: "NCBiR? W PiS dzielą się instytucjami jak wojennymi łupami"

2023-03-07 11:12
Anna Maria Żukowska w Sednie Sprawy: NCBiR? W PiS dzielą się instytucjami jak wojennymi łupami
Autor: youtube.com

NCBiR? W PiS dzielą się instytucjami jak wojennymi łupami, mówi Anna Maria Żukowska. Posłanka Lewicy twierdzi, że wiceminister Jacek Żalek odpowiedzialny za tę instytucję powinien zostać zdymisjonowany. Więcej w poniższym artykule.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 

Rozpoczęła się kontrola w NCBiR. Na pytanie o to, czy ktoś powinien stracić stanowisko w instytucji, która zajmuje się potężnymi środkami, Anna Maria Żukowska odpadła, że tak. Posłanka Lewicy twierdzi, że wiceminister Jacek Żalek odpowiedzialny za tę instytucję powinien zostać zdymisjonowany.

To co się tam dzieje to odzwierciedlenie tego, co dzieje się w innych instytucjach państwach. Wynika to z podejścia przed dwie partie rządzące 

- komentowała. 

Jak dodała, "Zjednoczona Prawica podchodzi do tego na zasadzie podziału łupów wojennych. Nie chodzi o to, żeby dobrze zarządzać, tylko o to, żeby dać swoim zarobić".

W temacie kłopotów warszawskiego ratusza, zdaniem posłanki Lewicy problemem jest polityka śmieciowa. 

"Ceny wywozu są nieporównywalne z innymi miastami w Polsce. W Warszawie jest to dużo więcej niż np. w Krakowie, Przez ostatnie lata jest też problem z samym wywożeniem śmieci" - podsumowuje. 

Kto będzie kandydatem na premiera opozycji, czy Lewica zablokuje kandydaturę Romana Giertycha w ramach paktu senackiego? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

A.M. ŻUKOWSKA: NIE ZABLOKUJEMY KANDYDATURY GIERTYCHA