Będzie pierwszy atak zimy. Sprawdź mapę IMGW

2021-11-24 19:22 STAN
Nawet 15 cm śniegu! IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami!  [MAPA]
Autor: IMGW, zrzut ekranu, pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nawet 15 cm śniegu! IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami! [MAPA]

Jeszcze w tym tygodniu spadnie śnieg! Miejscami należy się spodziewać nawet 15 cm. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opracowali mapę. Sprawdź, gdzie i kiedy spodziewać się opadów.

- W najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, zrobi się też chłodniej - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Ponad 28 tysięcy nowych zakażeń. To rekord czwartej fali pandemii

Jak podkreślają synoptycy, miejscami może spaść nawet do 15 cm śniegu. Należy się też spodziewać deszczu ze śniegiem. Na początku zima dotrze do województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego, a później będzie się przemieszczać w kierunku północno-wschodnim. Opadów należy się spodziewać także w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, Mazowszu oraz w woj. łódzkim aż po Podlasie. W sobotę opady odsuną się na północny wchód kraju.

Warunki atmosferyczne oraz prognozy mogą się zmienić. Synoptycy IMGW-PIB dokonują codziennych aktualizacji prognoz pogody. Można je śledzić na bieżąco na: https://meteo.imgw.pl.

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz