Black Friday 2022. Kiedy wypada zakupowe szaleństwo?

2022-11-04 8:16
Suwałki: W czasie wolnym wybrał się na zakupy, zatrzymał złodzieja
Autor: pixabay.com Suwałki: W czasie wolnym wybrał się na zakupy, zatrzymał złodzieja

Black Friday, czyli wielki dzień wyprzedaży, wypada w tym roku 25 listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem Black Friday zawsze przypada w ostatni piątek listopada. Jakich promocji możemy się spodziewać?

Największe święto zakupów zbliża się wielkimi krokami. Tradycja, która przywędrowała do nas z Zachodu, z każdym rokiem jest jeszcze huczniej celebrowana. W tym roku w Polsce nie zabraknie sporych promocji. Gdzie ich szukać?

Black Friday traktowany jest jako początek zakupowej gorączki związanej ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Ci bardziej przedsiębiorczy właśnie tego dnia zaopatrują się już w prezenty dla najbliższych, ale nie tylko. To również szansa dla sklepów, aby pozbyć się zalegających na półkach towarów i przygotować magazyn na nowe kolekcje ubrań bądź akcesoriów. 

Jak podaje „Rzeczpospolita", powołując się na badanie operatora płatniczego Tpay, nawet 83 proc. e-sklepów zamierza wprowadzić promocje, ale będą one niższe niż w poprzednich latach. Wiadomość nie ucieszy osób polujących na prawdziwie promocje, ponieważ wielu sprzedawców zamierza wprowadzić maksymalnie 30 proc. obniżki cen.