Black Friday 2023. Czy Polacy czekają na promocje?

2023-11-14 11:02
Black Friday
Autor: pixabay.com Black Friday

Black Friday już za kilka dni. Zgodnie z tradycją odbywa się w ostatni weekend listopada, zatem w tym roku wypada on 24 listopada. Czy Polacy czekają na promocje? Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Allegro, zdecydowana większość konsumentów robiących zakupy w czasie festiwali zakupowych Black Week przynajmniej raz upolowała naprawdę satysfakcjonującą obniżkę. Ponadto aż 77% badanych przyznaje, że czeka na festiwal z zakupem określonych produktów*. Podczas Allegro Black Weeks każdego dnia klienci mogą znaleźć tysiące produktów - podaje PAP.

Badanie pokazuje, że 65% Polaków pozytywnie ocenia atrakcyjność cen w trakcie festiwalu w porównaniu z resztą roku. Aż 94% konsumentów przyznaje, że w tym czasie przynajmniej raz udało im się upolować naprawdę satysfakcjonującą obniżkę.

- czytamy. 

Jak czytany, opłacalność zakupów w trakcie Black Week potwierdza to, że aż 77% badanych celowo wstrzymuje się z zakupem pewnych produktów, czekając na listopadowe promocje. Black Week jest dla nich ważnym okresem, podczas którego mogą znaleźć atrakcyjne oferty i zaoszczędzić na zakupach.