Borys Budka w Sednie Sprawy: "Politycy PIS maja krew na rękach"

2023-03-08 10:51
Borys Budka w Sednie Sprawy: Politycy PIS maja krew na rękach
Autor: youtube.com

Politycy PIS maja krew na rękach, mówi Borys Budka. Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej zapowiada też pozwy wobec mediów publicznych i poszczególnych dziennikarzy. Więcej w poniższym artykule.

Wczoraj posłanka PO Magdalena Filiks poinformowała w mediach społecznościowych o śmierci syna, Mikołaja Filiksa. Donald Tusk odniósł się do tej sprawy: "Niektórzy uznali że można z tego zrobić sprawę polityczną Mikołaj został zaszczuty". Na pytanie, czy tak się właśnie nie dzieje, Borys Budka odparł, że media publiczne przekroczyły wszelkie granice przyzwoitości. Przywowłał także sprawę z ubiegłego roku. 

Pani Poseł była bardzo aktywna w kontrolowaniu tego co robi Ziobro i jego ludzie w lasach państwowych i został za to zaatakowana w sposób absolutnie poniżej jakiekolwiek krytyki. Wbrew temu co mówią propagandyści z TVP i innych mediów rządowym, ta sprawa znalazła już finał w sądzie. Sprawca siedzi w więzieniu. 

- komentował. 

Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej zapowiada też pozwy wobec mediów publicznych i poszczególnych dziennikarzy. "Macie krew na rękach" - mówił odnosząc sie do polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy obsadzają media rządowe. 

Likwidacja TVP INFO

Powstał obywatelski projekt dotyczący likwidacji TVP INFO. Jak zaznacza Borys Budka, jak widać po rządowych mediach, nie ma żadnej refleksji. "Wiem jedno, to słuszny postulat. W takiej postaci i z takimi ludźmi taka telewizja nie ma prawa istnieć" - dodał.

Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy. 

B.BUDKA: POLITYCY PIS MAJĄ KREW NA RĘKACH