Ceny paliw na święta. Czy warto poczekać z tankowaniem samochodu?

2022-12-18 11:18 Róża Perszon
Paliwo znowu droższe! O ile? Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Mają najtańsze paliwo w Europie. Wprowadzają wyższe ceny dla cudzoziemców

Drugi tydzień grudnia przyniósł niewielkie obniżki na stacjach paliw. Obniżka cen paliw już na święta? W tym temacie pojawią się coraz więcej informacji. Czy warto poczekać z zatankowaniem samochodu? Odpowiadamy poniżej.

Między 19 a 25 grudnia na stacjach paliw może dojść do niewielkich zmian cen paliw - ocenia portal e-petrol. Zdaniem analityków do większych zmian cen może dość od nowego roku.

Widoczny subtelny trend spadkowy ma być właśnie zapowiedzią sporych promocji na paliwo przed świętami Bożego Narodzenia. Eksperci BM Reflex zaznaczają, że przed rokiem w podobnym okresie odnotowano spadek cen benzyny i diesla, a była ona wynikiem wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej. Czy tym razem też będzie taniej?

Jak podaje Strefa Biznesu, mie powinniśmy natomiast czekać z tankowaniem, gdyż taniej już nie będzie. Ekspert e-petrol Grzegorz Maziak w rozmowie z „Faktem” przyznał, że najbardziej powinni spieszyć się kierowcy diesli, gdyż ze względu na embargo na ropę (transport drogą morską), kierowcy mogą wkrótce zapłacić za ON o kilkanaście groszy drożej na litrze. Ceny benzyny do końca roku powinny natomiast utrzymywać się na podobnym poziomie.

Według prognoz e-petrol w najbliższych dniach średnie ceny paliw będą prezentowały się następująco:

  • Pb95 - od 6,52 do 6,63 zł/l,
  • Pb98 - od 7,15 do 7,24 zł/l,
  • ON - od 7,62 do 7,73 zł/l,
  • LPG - od 2,89 do 2,95 zł/l.