Ceny paliw znów pójdą w górę? Na co muszą przygotować się kierowcy?

2023-02-05 22:15
Od dzisiaj paliwo jeszcze droższe! Sprawdź cenę za litr benzyny
Autor: pixabay.com Od dzisiaj paliwo jeszcze droższe! Sprawdź cenę za litr benzyny

Przed nami pierwszy poniedziałek lutego. Czy będzie oznaczał podwyżki na stacjach paliw? Poniżej podpowiadamy, na co musza przygotować się kierowcy od 5 lutego.

Od początku 2023 roku mamy na stacjach paliw prawdziwy rollercoaster. Teraz, tuż przed zimową przerwą w szkołach do góry poszła cena benzyny Pb95, której średnia cena w Polsce to aktualnie 6,65 zł/l (6,60 zł/l w miniony piątek) - podaje portal wrc.net.pl.

Jak czytany, do góry podskoczyły również ceny oleju napędowego – w tym przypadku kierowcy będą musieli wydać średnio 7,62 zł za litr tej mieszanki. Z kolei średnia cena LPG nieznacznie spadła i wynosi aktualnie 3,17 zł/l. 

Co z cenami paliw w lutym? 

5 lutego br. wchodzą w życie unijne sankcje obejmujące import rosyjskich paliw gotowych. Gwałtownych wzrostów cen paliw po wejściu w życie embargo 5 lutego na paliwa z Rosji nie spodziewa się w najbliższych tygodniach Polska Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) oraz Polska Izba Paliw Płynnych (PIPP) - podaje PAP. 

"Obecnie nie ma podstaw, by w najbliższych tygodniach spodziewać się poważnych zaburzeń rynkowych czy też gwałtownych wzrostów cen" - wskazali przedstawiciele POPiHN I PIPP. Dodali, że branża na bieżąco podejmuje działania, które zwiększają poziom bezpieczeństwa energetycznego kraju. "Dzięki temu paliw w Polsce nie zabraknie"