Covid:19: Czy będzie powrót do nauki zdalnej?

2022-01-24 17:52
Covid:19: Czy będzie powrót do nauki zdalnej?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Covid:19: Czy będzie powrót do nauki zdalnej?

Rośnie liczba nowych zakażeń Covid-19 w Polsce. Codziennie słyszmy o nowych rekordach zachorowań. Czy w związku z tym resort zdrowia zadecyduje o powrocie do nauki zdalnej? Minister zabrał głos w tej sprawie.

Decyzja o powrocie do nauki zdalnej ma zapaść w najbliższych dniach - zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia. Pytany o to, czy rząd zamknie szkoły jeszcze przed końcem ferii stwierdził, że rozmawia na ten temat z ministrem edukacji. I decyzja może zapaść "z dnia na dzień".

- Przez weekend konsultowałem się z panem ministrem Czarnkiem. Rzeczywiście widzimy dynamikę sytuacji. Jeśli osiągniemy taki krytyczny próg, a my po prostu obserwujemy liczbę ognisk i ich liczebność w szkołach, która bardzo dynamicznie rośnie, to być może taką decyzję podejmiemy z dnia na dzień - podkreślił.

Czytaj także: Po weekendzie znowu duża ilość zakażeń. Trzy razy więcej niż tydzień temu

Liczba zakażeń dramatycznie rośnie, a niektóre szkoły nie czekając na decyzje ministra - zamykają się same. Dla przykładu, w samej Warszawie ponad połowa szkół częściowo zawiesiła zajęcia. Klasa za klasą idzie na kwarantannę, a uczniowie decyzją dyrektorów przechodzą na zdalne nauczanie.

Ile dziś zakażeń?

W poniedziałek 24 stycznia resort zdrowia poinformował o 29 100 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z województw:

  • mazowieckiego (5348),
  • śląskiego (5276),
  • małopolskiego (2868).