Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera. Jest oficjalny komunikat

2022-12-22 12:29
Czesław Michniewicz
Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski – podał w oficjalnym komunikacie w czwartek, 22 grudnia Polski Związek Piłki Nożnej.

Od kilku dni mówiło się, że Michniewicz najprawdopodobniej pożegna się ze swoją posadą. PZPN wydał wcześniej komunikat, że nie skorzystano z jednostronnej opcji przedłużenia umowy. Nie było jednak oficjalnej informacji o rozstaniu. W ubiegłym tygodniu Czesław Michniewicz odbył kilka spotkań z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarym Kuleszą oraz zarządem PZPN. 

 W ich trakcie selekcjoner podsumował występ reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze, a także omówił aspekty organizacyjne udziału kadry w mundialu. Po wnikliwiej analizie wszystkich informacji, PZPN zdecydował nie przedłużać wygasającej z końcem roku umowy Czesława Michniewicza

- czytamy w komunikacie.

Kto zastąpi Czesława Michniewicza?

PZPN już teraz poinformował, że w najbliższym czasie rozpocznie proces wyboru nowego selekcjonera, którego zadaniem będzie poprowadzenie kadry w eliminacjach Euro 2024, które rozpoczną się dla Polaków 24 marca 2023 roku. O godz. 20:45 zagramy na wyjeździe z reprezentacją Czech.