Dodatek elektryczny 2022. Od 1 grudnia można składać wnioski

2022-12-01 7:38
Ulga na prąd: To ostatnie dni, by złożyć oświadczenie! Jak to zrobić?
Autor: pixabay.com Ulga na prąd: To ostatnie dni, by złożyć oświadczenie! Jak to zrobić?

Od 1 grudnia Polacy będą mogli składać wnioski o dodatek elektryczny. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze w wysokości 1000 złotych lub 1500 złotych?

Dodatek elektryczny to forma dofinansowania od rządu dla gospodarstw domowych, które ogrzewają swoje domy energią elektryczną. Pieniądze dla tej grupy Polaków są przyznawane w ramach projektu nazywanego Tarczą Solidarnościową.

Świadczenie będzie przysługiwało gospodarstwom domowym, których główne źródło ogrzewania zasilane jest prądem. Warunkiem koniecznym do jego uzyskania będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wysokość dodatku elektrycznego będzie wynosiła 1000 złotych, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 złotych.

Wnioski o dopłatę do prądu od 1 grudnia. Do kiedy można je składać?

Wnioski o dodatek elektryczny będzie można składać już niebawem, bo od 1 grudnia 2022 roku. Co prawda, czas na złożenie wniosku mamy aż do 1 lutego 2023, ale lepiej nie zwlekać. Gmina będzie bowiem rozpatrywać wnioski w kolejności zgłoszeń. Pieniądze zostaną wypłacone w terminie do 31 marca 2023 roku.