Dramatycznie dużo utonięć w Polsce. Jak pływać bezpiecznie?

2022-07-14 13:28
Dramatycznie dużo utonięć w Polsce. Jak pływać bezpiecznie?
Autor: pixabay.com Dramatycznie dużo utonięć w Polsce. Jak pływać bezpiecznie?

Dramatycznie dużo utonięć w Polsce. Jak alarmuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, tylko w środę utonęły cztery osoby. Od 1 kwietnia odnotowano już 175 utonięć. Jak pływać bezpiecznie? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Jantar i Jastrzębia Góra - to miejscowości, w których w ostatnim czasie doszło do utonięć. Kolejne wiadomości o utonięciach nad polskim morzem sprawiają, że każdy musi sobie przypomnieć, jak bezpiecznie zachowywać się na plaży i kiedy można wchodzić do wody.

- Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina:

  • nie wchodź do wody po alkoholu,
  • pływaj tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
  • na łódce, kajaku i rowerze wodnym zawsze zakładaj kapok - czytamy na Twitterze.

- Przypominamy o bezwzględnym zakazie wchodzenia do wody w momencie, w którym wywieszona jest czerwona flaga. Od kilku dni na kąpieliskach nadmorskich jest ta flaga wywieszona. Są one wywieszane przez ratowników ze względu na silny wiatr i wysokie fale. Kąpiel w miejscach niestrzeżonych czy w czasie, gdy wywieszona jest właśnie czerwona flaga i kąpiel po spożyciu alkoholu - to zdecydowanie główne przyczyny utonięć. Apelujemy - uważajcie na siebie. Bezpieczeństwo na kąpieliskach, opieka nad dziećmi - to jest bezwzględny obowiązek - mówi Anna Banaszewska-Jaszczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W najbliższe dni, ze względu na złe warunki pogodowe, warto zastanowić się nad alternatywnym planem spędzania wolnego czasu.

Express Biedrzyckiej 01.07 (Michał Kamiński, Jan Piekło, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin