Fatalny koniec wakacji dla kierowców. Ceny paliwa wystrzeliły w górę!

2022-08-25 14:13
Paliwo znowu droższe! O ile? Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Mają najtańsze paliwo w Europie. Wprowadzają wyższe ceny dla cudzoziemców

Powrót wakacji dla wielu z nas może okazać sie droższy. Zgodnie z przewidywaniami analityków z portalu e-petrol.pl olej napędowy w ostatnich dniach wyraźnie drożeje.

Jak podają analitycy portalu, w porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia diesel, którego ceny znacząco rosły ostatnio także w sprzedaży hurtowej, podrożał aż o 23 grosze. Dziś jego litr kosztuje przeciętnie 7,26 zł. Nie przestaje natomiast tanieć benzyna Pb95, której średnia ogólnopolska cena spadła o 10 groszy i wynosi 6,56 zł/l. Od ubiegłego tygodnia nie zmieniła się natomiast cena LPG - nadal kosztuje ono 3,19 zł/l.

Aktualnie najbardziej atrakcyjne dla kierowców ceny obowiązują w województwie łódzkim i wielkopolskim. W pierwszym z nich najmniej płaci się za benzynę 95-oktanową oraz autogaz: 6,52 i 3,04 zł/l. W Wielkopolsce z ceną 7,17 zł/l najtańszy jest zaś diesel

- informują analitycy z e-petrol.pl

Jak czytamy, najdroższa benzyna jest w Małopolsce oraz w województwach lubuskim i zachodniopomorskim - 6,62 zł/l. Olej napędowy jest najdroższy na Podlasiu, gdzie jego litr kosztuje średnio 7,33 zł, a LPG na Dolnym Śląsku. W tej części Polski za litr autogazu płaci się 3,38 zł.