Gigantyczne kolejki pod bankomatami w Polsce. NBP uspokaja

2022-03-01 13:05 Róża Perszon
Bankomat
Autor: jarmoluk/CC0/pixabay.com Uważaj podczas korzystania z bankomatu! Złodzieje wiedzą, jak przechwycić Twoje dane!

Niedawno mogliśmy zobaczyć sznur samochodów na stacjach paliw, teraz Polacy ustawiają się w kolejkach do bankomatów. Narodowy Bank Polski uspokaja, że nie ma takiej potrzeby, bo zapasy są spore, jednak zapewnienia te nie przekonują.

Dlaczego Polacy nadal stoją w kolejkach pod bankami i bankomatami? Czego się obawiają? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Pewne jest natomiast to, że im większa ilość osób w całej Polsce zaczyna wypłacać gotówkę w tym samym czasie, to właśnie wtedy możemy mieć problem z otrzymaniem jej. Narodowy Bank Polski wydał komunikat i podkreślił, że takie sytuacje nie są komfortowe i mogą się pojawiać problemy z dostarczaniem pieniędzy.

"Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach mogą występować opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę" - czytamy w komunikacie NBP.

Narodowy Bank Polski podkreślił jednak, że posiada wystarczające zapasy gotówki. Polacy masowo wymieniają także walutę. Kolejki można zaobserwować pod kantorami.