Henryk Kowalczyk w Sednie Sprawy: "Ceny żywności w przyszłym roku nie będą już tak szybko rosły"

2022-12-20 13:05
 Henryk Kowalczyk w Sednie Sprawy: Ceny żywności w przyszłym roku nie będą już tak szybko rosły
Autor: youtube.com

Ceny żywności w przyszłym roku nie będą już tak szybko rosły, zapewnia minister rolnictwa. Henryk Kowalczyk dodaje, że spodziewa się jednocyfrowej inflacji w tym obszarze, jeżeli nie dojdzie do zaostrzenia kryzysu energetycznego. Więcej w poniższym artykule.

Zmiany w sądownictwie, żeby otrzymać środki z PKO to desperactwo ze strony rządu? Pytał na początku rozmowy prowadzący, Jacek Prusinowski. 

To nie tak, że to desperacja. Te ustalenia, które prowadził minister Szymowski z Komisją Eurpejską to był długie i twarde negocjacje. To nie jest tak, że wszstko co podyktowała Unia Europejska jesteśmy w stanie przyjmować 

- podkreślił minister rolnictwa.

Jak dodał, "dla mnie to jest wszystko jedno, który sąd będzie rozpatrywał dyscyplinarne sprawy wobec sędziów. Powiem szczerze, to ma małe znaczenie". 

Tempo przyrostu cen żywności będzie dużo mniejsze. Może nie na początku, ale w granicach maja, czerwca, to powinien być jednocyfrowy wzrost

- podkreślił gość Sedna Sprawy. 

Kiedy wejdzie w życie obowiązek czipowania psów, czy rząd zakupi jedna za największych sieci sklepów, czy komendant główny policji powinien podać się do dymisji? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

H. KOWALCZYK: CENY ŻYWNOŚCI W PRZYSZŁYM ROKU NIE BĘDĄ JUŻ TAK SZYBKO ROSŁY