Historyczne zwycięstwo polskich piłkarzy z Niemcami!

2014-10-12 14:24

Polska przełamała 16-letnią serię Niemców. W meczu eliminacyjknym do Euro 2016 biało - czerwoni pokonali niemiecką drużynę 2:0.

2:0 dla Polski - takiej sensacji nikt się nie spodziewał. Polacy po raz pierwszy w historii wygrali z Niemcami. Mistrzowie świata na boisku przeważali, ale to biało czerwoni zdobywali gole. Najpierw w 51. minucie piłkę do niemieckiej bramki wbił Arkadiusz Milik. Dzieła dokonał Sebastian Mila w 88. minucie meczu. To pierwsze w historii zwycięstwo polskich piłkarzy z niemiecką reprezentacją. Cieszy ono tym bardziej, że Polacy ograli aktualnym mistrzów świata. Niemcy ponieśli pierwszą od 16 lat porażkę w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw Europy lub świata. Co ciekawe, w meczu o stawkę Niemcy byli niepokonani od półfinału Euro 2012, kiedy musieli uznać wyższość Włochów - również na... Stadionie Narodowym w Warszawie. Polska po dwóch meczach jest liderem grupy D. Niemcy zajmują czwarte miejsce A już w najbliższy worek biało-czerwoni zmierzą się ze Szkocją.