Iga Świątek w finale Roland-Garros: Z kim zagra?

2022-06-02 19:37
Iga Świątek w finale Roland-Garros: Z kim zagra?
Autor: Twitter/Roland-Garros Iga Świątek w finale Roland-Garros: Z kim zagra?

Demonstracja siły i pewny awans! Iga Świątek - w finale wielkoszlemowego French Open. Polka pokonała w półfinale Rosjankę Darię Kasatkinę 6:2 6:1. Z kim zmierzy się w finale?

Rywalka jej praktycznie nie zagroziła. - W tym pierwszym, Świątek odskoczyła na dwa gemy, Kasatnika ją dogoniła, ale... na więcej w tej partii - i jak się później okazało w całym pojedynku - nie było jej stać. Polka dobrze zagrywała, jej przeciwniczka popełniała dużo niewymuszonych. Pierwszą partię nasza tenisistka wygrała 6:2 i...zajęło jej to zaledwie 35 minut. W drugiej odsłonie też wyrównany był jedynie początek. Potem oglądaliśmy już koncert Igi Swiątek, która znów imponowała serwisem, ale też forhendem. Wygrała tę odsłonę 6:1 i pewnie zameldowała się w finale French Open - relacjonował nasz reporter.

To był 34. z rzędu zwycięski mecz Polki. To druga najdłuższa seria od 2000 roku. 35 zwycięstw z rzędu zaliczyła wcześniej Amerykanka Venus Williams, a również 34 triumfy w 2013 roku odnotowała jej młodsza siostra - Serena.

W sobotę rywalką Igi Świątek w finale French Open będzie Amerykanka Cori Gauff.