IMGW ostrzega! Są alerty przed marznącymi opadami i oblodzeniem

2022-11-21 20:12
IMGW ostrzega! Są alerty przed marznącymi opadami i oblodzeniem
Autor: Twitter/IMGW IMGW ostrzega! Są alerty przed marznącymi opadami i oblodzeniem

Na drogach będzie bardzo ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami i oblodzeniem! Alerty obowiązują do wtorkowego poranka i to praktycznie w całym kraju.

- Na zachodnią i północno-zachodnią Polskę obejmującą województwa częściowo dolnośląskie, lubelskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i również te pomorskie województwa, są to ostrzeżenia o oblodzeniu, czyli o zamarzaniu mokrej nawierzchni po opadach mokrego śniegu czy też śniegu z deszczem, takich mieszanych opadów - mówi synoptyk IMGW Magdalena Muszyńska - Karbowska i dodaje, że niemal cała wschodnia część kraju objęta jest ostrzeżeniami przed marznącym deszczem.

Czytaj także: Duże zmiany dla użytkowników Facebooka. Chodzi o informacje na profilu

- Należy uważać na te opady, które we wtorek do około godziny 10 mogą się pojawić. W tej chwili są to jeszcze opady deszczu, ale w miarę spadku temperatury poniżej 0 będą one przechodziły w opady marznące. Trzeba brać to pod uwagę, że na drogach może być naprawdę ślisko - dodaje.

Na najbliższe dni synoptycy nie prognozują dotkliwego mrozu, jednak zimowa aura nie opuści Polski. W niektórych regionach kraju w tym tygodniu będzie padał śnieg.

Jacek Ozdoba: "To nie jest wyprowadzanie z Unii Europejskiej, to jest po prostu Polska racja stanu" [Sedno Sprawy]