IMGW ostrzega. Silny wiatr, intensywne opady i zamiecie śnieżne. Jak długo?

2023-02-02 13:55 Róża Perszon
Prognoza IMGW na 3 grudnia 2022. Śnieg i marznące opady to nie wszystko. Fatalne prognozy
Autor: PublicDomainPictures /pixabay.com Prognoza IMGW na 3 grudnia 2022. Śnieg i marznące opady to nie wszystko. Fatalne prognozy

Czwartek zapowiada się na kolejny dzień z opadami, przede wszystkim deszczu ze śniegiem, ale w górach to będzie śnieg, na Pomorzu deszcz. Jak powiedział PAP Michał Kowalczuk z Centralnego Biura Prognoz IMGW, wiatr powinien stopniowo słabnąć, tylko nad morzem i w górach pozostanie dość silny.

IMGW wydał kolejne, pomarańczowe alerty ostrzegające przed silnym wiatrem, który miejscami może osiągać nawet 85 km/h. Oprócz tego w wielu miejscach w kraju obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

W nocy z czwartku na piątek spodziewane są już słabsze opady, zarówno śniegu w centrum i na wschodzie kraju oraz w górach, jak również deszczu ze śniegiem na zachodzie - podaje PAP. 

"Możliwe większe przejaśnienia, nawet rozpogodzenia, głównie w centrum kraju"

– powiedział synoptyk IMGW. Dodał, że tam, gdzie wystąpią, możliwe są oblodzenia, na drogach może być ślisko.

Kiedy nadejdzie wiosna?

Nie brakuje na szczęście także i tych dobrych wieści. Rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski w rozmowie z portalem pogoda.se.pl poinformował, że temperatura w marcu ma być wyższa, niż wynosi norma wieloletnia. Przypomnijmy, że ta kalendarzowa, przypada 21 marca.