Izabela Leszczyna w Sednie Sprawy: Mamy pomysły, szczegóły przedstawimy jak wygramy wybory

2022-06-20 14:33
Izabela Leszczyna w Sednie Sprawy: Mamy pomysły, szczegóły przedstawimy jak wygramy wybory
Autor: youtube.com

Mamy pomysły, szczegóły przedstawimy jak wygramy wybory, mówi Izabela Leszczyna. Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej twierdzi, że jej formacja będzie realizowała hasło "mieszkanie prawem, nie towarem" poprzez system mieszkań na wynajem. Pytana o szczegóły zapewnia, że zostaną zaprezentowane po wyborach. Więcej w poniższym artykule.

Mieszkanie prawem, nie towarem - to słowa Donalda Tuska z ostatniego, sobotniego (19 czerwca) spotkania z młodymi ludźmi w Gołkowicach Górnych w Małopolsce. Izabela Leszczyna skomentowała te słowa mówiąc "masz program MDM (mieszkanie dla młodych) to, o ile dobrze pamiętam, to ćwierć miliona mieszkań dla młodych rodzin".

"Przewodniczącemu Tuskowi chodziło przede wszystkim o to, żebyśmy odczarowali to, że mieszkanie dla młodych ludzi, którzy chcą założyć rodzinę albo po prostu chcą się wyprowadzić, jest dostępne tylko dla tych, którzy pracują w dużych korporacjach i to na wysokich stanowiskach, zarabiając kupę pieniędzy"

- komentowała w Sednie Sprawy. Dodała, że chodzi o system budowy mieszkań na wynajem z "określonymi dopłatami państwa". "To się opłaci, bo na tym polega polityka prorodzinna" - zaznaczyła.

Czy bogaci powinni płacić większe podatki, jak wyglądałaby polityka PO wobec rosyjskiej agresji? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.