Jacek Sasin w Sednie Sprawy: "Jeżeli PIS nie wygra wyborów Polsce grozi chaos"

2023-03-02 11:44
Jacek Sasin w Sednie Sprawy: Jeżeli PIS nie wygra wyborów Polsce grozi chaos
Autor: youtube.com

Jeżeli PIS nie wygra wyborów Polsce grozi chaos, mówi Jacek Sasin. Wicepremier i minister aktywów mówi też że jego formacja nie planuje zmian w rządzie przed wyborami. Czy unijne przepisy zniszczą polskie górnictwo, czy rząd wróci do podatku od nadmiarowych zysków, kiedy ruszy budowa elektrowni atomowej we współpracy z Koreańczykami? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Unijne przepisy w sprawie redukcji emisji metalu są szykowane w trakcje procedowanie w poszczególnych organach UE. One faktycznie są takie groźne dla polskiego górnictwa? Jak odpowiedział prowadzącemu Jacek Sasin są groźne dla całe Polski 

W tej chwili 70 procent mixu energetycznego pochodzi z węgla, to się oczywiście zmienia na rzecz innych źródeł wytwarzania energii ale to długi proces 

- mówił w Sednie Sprawy.

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w czwartek w Radiu Plus odniósł się do sprawy obłożenia PKN Orlen podatkiem od nadmiarowych zysków. "Pracujemy nad tym. Myślę, że w marcu będziemy w stanie projekt już przedstawić" - powiedział Sasin.

Jak zaznaczył, "należy pamiętać, że Orlen jest spółka międzynarodową, działa na bardzo wielu rynkach nie tylko w Polsce".

Budowa elektrowni jądrowej

"Ustalamy szczegóły współpracy. To jest projekt obliczony na najbliższe 10 lat. Po stronie polskiej udało nam się doprowadzić do porozumienia polskich podmiotów Polskiej Grupy Energetycznej - spółki skarbu państwa, z ZE PAK - spółką Grupy Polsat, naszym partnerem prywatnym, biznesowym. Wczoraj zakończyły się rozmowy i negocjacje dotyczące zasad współpracy i powołania wspólnej spółki, która dla Koreańczyków będzie polską stroną, jednym partnerem do rozmowy"

Jak wyjaśnił szef MAP, bardzo trudno jest prowadzić rozmowy, jeśli Koreańczycy mają równolegle rozmawiać z PGE i ZE PAK.

Wicepremier i minister aktywów mówi też, że jego formacja nie planuje zmian w rządzie przed wyborami.

J. SASIN: UNIJNE PRZEPISY ZNISZCZĄ NASZE GÓRNICTWO