Jakie będzie lato 2023? Pojawiła się wstępna prognoza pogody!

2023-03-10 11:44
Wszystkie wakacyjne loty z Jasionki. Kierunki na lato 2023
Autor: Pixabay.com

Afrykańskie upały czy ulewne deszcze? Czego możemy się spodziewać po tegorocznym lecie? Choć do wakacji zostało jeszcze dużo czasu, pojawiła się już wstępna prognoza pogody na miesiące wakacyjne. Czego możemy się spodziewać?

Czerwiec i lipiec 2023 ma być suchy i jednocześnie bardzo ciepły. Naukowcy doszli do wniosku, że takie nietypowe temperatury występują w wyniku zmiany klimatu - podaje portal Pomorska.pl. Jak czytamy, już w maju ma dotrzeć do Polski front upalnego powietrza i odczyty temperatur mają sięgać nawet 30 stopni Celsjusza. Co z kolejnymi miesiącami? 

Jakie będzie lato 2023? Pojawiła się wstępna prognoza pogody!

"Piekielne upały jakich jeszcze nie było" - eksperci z całej Europy mają nie mieć żadnych wątpliwości, że takie właśnie będą wakacyjne miesiące w 2023 roku. 

Początkowo czerwiec nie będzie szczególnie upalny. Temperatury będą wahały się od 16 do 21 stopni Celsjusza na początku miesiąca. Jednak wraz z upływem czasu, temperatura będzie rosła. Upały zaczną się na przełomie czerwca i lipca. Potem fala upałów wróci po 10 lipca, jednak wraz z cieplejszym powietrzem będą pojawiać się burze z intensywnymi opadami. Wygląda na to, że lipiec 2023 będzie zdecydowanie cieplejszy od zeszłorocznego.

- czytamy na portalu Pomorska.pl 

Czekamy na nadejście wiosny! Czy to już?

Według modeli opracowanych przez CMM-IMGW kwiecień 2023 zapowiada się już zupełnie inaczej. Według wstępnych prognoz, w większości kraju opady będą większe niż wskazują normy. Wyjątkiem będą południowe regiony Polski takie jak Małopolska, Podkarpacie i Śląsk. W tych regionach suma opadów powinna być zbliżona do wartości wieloletniej normy - podaje Interia.