Jan Strzeżek w Sednie Sprawy: Porozumienie bez Jarosława Gowina? Nie zaprzeczam

2022-12-09 11:30
 Jan Strzeżek w Sednie Sprawy: Porozumienie bez Jarosława Gowina? Nie zaprzeczam
Autor: youtube.com

Porozumienie bez Jarosława Gowina? Nie zaprzeczam, mówi rzecznik tej partii Jan Strzeżek. Do zmiany na stanowisku prezesa ma dojść w sobotę, na nadzwyczajnym kongresie Porozumienia. Czy oznacza to definitywny koniec politycznej kariery byłego wicepremiera, czy nowym prezesem zostanie Magdalena Sroka? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy

Nadzwyczajny Kongres Porozumienia

W sobotę w Warszawie  (10 grudnia) odbędzie się Kongres Nadzwyczajny Porozumienia. W czwartek "Rzeczpospolita" informowała o tym, że prezesa Porozumienia Jarosława Gowina ma zastąpić na tym stanowisku posłanka Magdalena Sroka. O to, czy Jarosław Gowin pożegna się ze stanowiskiem prezesa partii? Zapytał na początku rozmowy Jacek Prusinowski. 

Nie wypada mi potwierdzić, trzeba poczekać oficjalnie do jutra. Każdy scenariusz może się też zmienić

- odpowiedział rzecznik partii Jan Strzeżek.

Jak dodał, "mogę tylko powiedzieć, że jeżeli do jakiejkolwiek zmiany by doszło, to nie byłaby to zmiana polegająca na jakiejś rewolucji, na jakiejś walce wewnętrznej".

Pytany o zastępcę Jarosława Gowina odparł, że takie są spekulacje medialne. "Podczas nadzwyczajnego kongresu, jeżeliby do takiej zmiany doszło, każdy może się zgłosić na prezesa, przedstawi swoiste expose, przekona resztę koleżeństwa do tego, żeby oddać na niego głos i zobaczymy, czy do takiej sytuacji dojdzie - to raz, dwa - kto się zgłosi, a trzy - jakie rozwiązania zaproponuje" - podkreślił. 

W temacie ewentualnej zmiany nazwy mówił, że dwa tygodnie temu zarząd partii podjął decyzję żeby nazwą partii było po prostu Porozumienie (wcześniej Porozumienie Jarosława Gowina). "Jak sąd zaakceptuje tę zmianę, stanie się rzeczywistością" - dodał.

J. STRZEŻEK: POROZUMIENIE BEZ GOWINA? NIE ZAPRZECZAM