Janusz Kowalski w "Sednie Sprawy": Trzeba sobie zadać pytanie, czy Unia jest dobrym miejscem dla Polski

2021-09-10 11:30
Janusz Kowalski
Autor: Sedno Sprawy

Dzisiejszy gość Radia Plus, który mówił o naszej obecności w UE, proponuje profesjonalny audyt. "Polski rząd musi monitorować czy finansowo i geopolitycznie korzystamy z członkostwa w Unii. Nie ma takiego jednego dokumentu. A to zadanie polskiego rządu. W mojej ocenie, jeżeli chodzi o aspekt finansowy, zdecydowanie tracimy (…) Po takim audycie trzeba się nad tym zastanowić, i to będzie poważna debata- mówi Janusz Kowalski.

Poseł Solidarnej Polski podkreśla, że państwo polskie powinno należeć do tych organizacji, przez które mogą być zrealizowane nasze interesy. Jeżeli uznamy, że nie mogą być zrealizowane przez UE, ponieważ ta ingeruje w porządek konstytucyjny, narzuca nam korzystanie z gazu z NS zamiast z polskiego węgla, dzięki czemu niemiecka gospodarka rośnie- to trzeba sobie zadać pytanie, czy Unia jest dobrym miejscem dla Polski- tak poseł SP odpowiada na pytanie czy kolejnym krokiem miałoby być referendum w tej sprawie.

Gospodarz programu Jacek Prusinowski pytał też swojego gościa o oczekiwania dotyczące sobotniego spotkania szefów polskiego i niemieckiego rządu. „Jako poseł Zjednoczonej Prawicy oczekuję, że premier złoży jutro oficjalną notę w sprawie reparacji. Niemcy muszą ten rachunek zapłacić za zniszczoną, spaloną Warszawę i zniszczoną Polskę w trakcie II wojny światowej. To jest właśnie twarda polityka- zaznaczył Janusz Kowalski.