Jarosław Gowin w Sednie Sprawy: Rosja postradałaby zmysły gdyby próbowała wejść w konflikt z NATO

2022-03-22 10:24 Róża Perszon
 Jarosław Gowin w Sednie Sprawy: Rosja postradałaby zmysły gdyby próbowała wejść w konflikt z NATO
Autor: youtube.com

Rosja postradałaby zmysły gdyby próbowała wejść w konflikt nie tyle z Polską, co z krajami NATO, mówi Jarosław Gowin. Prezes Porozumienia twierdzi, że Polska powinna mobilizować Zachód do militarnego wsparcia Ukrainy, ale misja pokojowa, to jego zdaniem zbyt daleko idący krok.

Rząd, prezydent zdają egzamin w tym trudnym czasie? Tym pytaniem rozpoczęły się rozmowy z prezesem Porozumienia. 

Z pewnością. Bardzo wysoko oceniam działania prezydenta Dudy. Mam na myśli zawetowanie tzw. Lex TVN czy Lex Czarnek, jego aktywność na arenie międzynarodowej. Z rządem sytuacja jest bardziej złożona, ale to nie moment żeby wymieniać plusy czy minuty. Oby jak najwięcej działań było trafionych. 

- komentował Jarosław Gowin

Przechodząc do kornetów dodał, że w kwestii zmiany konstytucji, po wczorajszym spotkaniu opozycji i rządu, opozycja podchodzi do tego ostrożnie. 

Będziemy proponowali przyjęcie, gotowego już, przygotowanego w latach 2010-11, rozdziału konstytucji regulującego relacje Polska - Unia Europejska. Warunkiem opuszczenia UE jest tam sejmowa większość 2/3

- podkreślał gość Sedna Sprawy. 

Prezes Porozumienia twierdzi, że Polska powinna mobilizować Zachód do militarnego wsparcia Ukrainy, ale misja pokojowa, to jego zdaniem zbyt daleko idący krok. Dodał także, że Putinowi towarzyszą resztki rozsądku. "Rosja postradałaby zmysły, gdyby równocześnie próbowała wchodzić w konflikt nie tyle z Polską, co z całym NATO" - podsumował.