Jest decyzja rządu o ograniczeniach epidemicznych. Co z maseczkami?

2022-12-15 21:32
maseczki
Autor: pixabay.com

Rząd podjął decyzję w sprawie przedłużenia ograniczeń epidemicznych. Do 31 marca 2023 roku maseczki nadal pozostaną obowiązkowe w niektórych miejscach.

W wykazie zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

W projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 marca 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Uzasadnione jest to, jak podano, m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

O potencjalnych zmianach w projekcie rządu dziennikarzy powiadomiono już w listopadzie - podaje Gezata.pl  Szef Ministerstwa Zdrowia potwierdził przedłużenie obowiązku noszenia maseczek w aptekach i szpitalach w jednym z wywiadów z połowy zeszłego miesiąca. Noszenie ochronnej warstwy materiału na twarzy rzeczywiście pomaga przy walce z chorobami przenoszonymi drogą kropelkową.