Justyna Kowalczyk ze złotem olimpijskim!

2014-02-13 13:07

Justyna Kowalczyk mistrzynią olimpijską w biegu na 10 km stylem klasycznym. Polka pobiegła fantastycznie mimo złamanej kości śródstopia.

Jest drugi złoty medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Soczi!!! Justyna Kowalczyk w pięknym stylu triumfowała na swoim koronnym dystansie - 10 kilometrów stylem klasycznym. Pobiegła wspaniale i to mimo złamanej kości śródstopia. Polka dała z siebie wszystko i niemal zmiażdżyła swoje rywalki. Na mecie miała nad nimi prawie 20 sekund przewagi! Drugie miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla, trzecie - Norweżka Therese Johaug. A Maritt Bjoergen została bez medalu. Zajęła dopiero piąte miejsce. Po Kamilu Stochu - mamy dwa złote medale na zimowych igrzyskach olimpijskich, co jest historycznym osiągnięciem polskich sportowców!