Kamil Stoch nie pojedzie do Zakopanego! Skoczek wydał oświadczenie

2022-01-12 19:19
Kamil Stoch nie pojedzie do Zakopanego! Skoczek wydał oświadczenie
Autor: Facebook/Kamil Stoch Kamil Stoch nie pojedzie do Zakopanego! Skoczek wydał oświadczenie

Nagły zwrot wydarzeń. Kamil Stoch, który został zakwalifikowany do kadry Polaków na Puchar Polski w Zakopanem, jednak nie będzie skakał! Skoczek opublikował w mediach społecznościowych zaskakujące oświadczenie. Chodzi o stan jego zdrowia.

- Pęka mi serce - rozpoczął swój wpis Kamil Stoch. Skoczek ostatnio odnotował spadek formy, co spowodowało, że został wycofany z 70. Turnieju Czterech Skoczni. Wrócił jednak do treningów, by wystartować w Pucharze Świata w Zakopanem. Już wiadomo, że nie będzie mógł wziąć w nich udziału ze względu na stan zdrowia.

- Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból... Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem.Mimo wszystko chce ten weekend dzielić z Wami. O wszystkim będę Was informował - czytamy we wpisie.

Puchar Świata w Zakopanem rozpocznie się od piątkowych treningów i klasyfikacji. Na sobotę zaplanowano drużynówkę, a w niedziele odbędą się zmagania indywidualne.

Skoki będzie można śledzić na antenach: TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, a także w aplikacji oraz Smart TV.