Koniec z darmowymi autostradami w Polsce? Wkrótce kolejne opłaty

2021-12-30 15:53
Mazowsze: kolejne kilometry autostrad
Autor: gddkia.gov.pl Mazowsze: kolejne kilometry autostrad

Już wkrótce kierowcy będą musieli zapłacić za kolejne odcinki autostrad. To zapowiedź ministra infrastruktury. Zebrane w ten sposób pieniądze mają być przeznaczane na kolejne inwestycje.

W najbliższych latach zostanie wprowadzony pobór opłat za jazdę po kolejnych odcinkach autostradach - zapowiada minister infrastruktury. - Nie stać nas na utrzymywanie bez końca darmowych autostrad, opłaty za przejazd będą sukcesywnie wprowadzane na kolejnych odcinkach - oświadczył Andrzej Adamczyk podczas oficjalnego otwarcia odcinka autostrady A1.

Czytaj także: Pandemia Covid-19: Co wydarzyło się przez ostatni rok? [PODSUMOWANIE]

- Na pewno nie stanie się to w roku przyszłym czy za dwa lata, ale sukcesywnie system poboru opłat będzie obejmował kolejne odcinki autostrad, a środki finansowe pozyskane z poboru wpłyną do Krajowego Funduszu Drogowego i posłużą kolejnym inwestycjom - podkreślił minister Adamczyk.

Szef resortu Infrastruktury przypomniał, że do 2030 zrealizowany ma być plan wybudowania 9 tys. km dróg ekspresowych, autostradowych i szybkiego ruchu, a częścią tego planu są opłaty za przejazd autostradami.