"List od Mikołaja": Weź udział w akcji i wesprzyj fundację Dajemy Dzieciom Siłę

2021-11-18 19:27
 List od Mikołaja: Weź udział w akcji i wesprzyj fundację Dajemy Dzieciom Siłę
Autor: Facebook/Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę "List od Mikołaja": Weź udział w akcji i wesprzyj fundację Dajemy Dzieciom Siłę

Święty Mikołaj odpisuje na listy! Właśnie ruszyła ósma edycja świątecznej akcji fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Jej celem jest zebranie pieniędzy na pomoc dla najmłodszych, którzy doświadczyli różnych form przemocy. Na czym dokładnie polega akcja? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Ruszyła akcja "List od Mikołaja". Dla dzieci to ważny element oczekiwania na święta, a dla podopiecznych fundacji Dajemy Dzieciom Siłę szansa na szybsze otrzymanie pomocy. Każdy z nas może zamówić spersonalizowany list, który fundacja - w imieniu świętego Mikołaja - wyśle pod wskazany adres. - Wystarczy wypełnić kilka pól związanych z takimi danymi co dziecko lubi, ile ma lat. Tak, żeby dziecko faktycznie czuło, że Mikołaj o nim wie, że ten list jest faktycznie dla niego - mówi Izabela Małyska z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i podkreśla, że cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na działalność organizacji.

Czytaj także: „Trochę ciepła dla bezdomnego”: Ruszyła akcja wspierająca bezdomnych zimą

- Prowadzimy w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom, do którego trafiają dzieci, które są pokrzywdzone przemocą lub wykorzystywaniem seksualnym. Tam dziecko otrzymuje taką kompleksową, bezpłatną pomoc psychologiczną, terapeutyczną, prawną jeśli jest taka potrzeba - dodaje Małyska.

W ubiegłym roku w ramach akcji udało się wysłać ponad 12 tysięcy listów i zebrać blisko 300 tysięcy złotych.Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie swiatecznylist.pl

Sedno Sprawy - Henryk Kowalczyk