Manewry Zapad 21. Bombardowanie w pobliżu granicy Polski [WIDEO]

2021-09-24 12:42
 Zapad 2021: Ruszyły rosyjsko-białoruskie manewry
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

We wrześniu odbyły się wielkie manewry wojskowe Zapad 21, prowadzone na poligonach Rosji i Białorusi. Jak się okazuje, nie były to jedyne ćwiczenia armii w naszym regionie. W sieci opublikowano wideo pokazujące bombardowanie nieopodal granicy z Polską.

We wrześniu 2021 roku odbyły się manewry wojskowe Zapad 21. Ćwiczenia, w których udział wzięło ponad 200 tysięcy żołnierzy z Rosji i Białorusi, były - według ekspertów - największym tego typu wydarzeniem od czasów upadku Związku Radzieckiego. jak się jednak okazuje, nie były to jedyne sprawdziany możliwości rosyjskiej armii w naszym regionie. Własne ćwiczenia przeprowadziła niedawno Flota Bałtycka. Co więcej, odbywały się one w Obwodzie Kaliningradzkim, czyli tuż przy granicy z Polską. Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało na YouTube nagrania z ćwiczebnych bombardowań przeprowadzonych przez myśliwce Su-30.

Bombardowania w Obwodzie Kaliningradzkim

Obwód Kaliningradzki to granicząca z Polską część Rosji. Ten oddzielany przez Litwę i Łotwę fragment ma powierzchnię 15 125 km². To niewiele więcej niż województwo lubuskie. Na terenie Obwodu znajdują się rosyjskie poligony wojskowe wykorzystywane między innymi przez Flotę Bałtycką. Rosyjskie Ministerstwo Obrony pochwaliło się w sieci nagraniami ćwiczeń jednostek myśliwskich floty. Brały w nich udział odrzutowce Su-30. Ich zadaniem było bombardowanie.

W opisie filmiku możemy przeczytać, że załogi myśliwców Su-30SM lotnictwa morskiego Floty Bałtyckiej uderzały w cele na jednym z poligonów we wschodniej części obwodu kaliningradzkiego podczas lotów szkoleniowych. Piloci, w ramach symulowanego starcia z wrogiem, zrzucili bomby na wyznaczone cele. Wideo możecie obejrzeć poniżej.