Marcin Kierwiński w Sednie Sprawy: Polacy potrzebują tarczy przed tym rządem

2022-01-12 10:57
Marcin Kierwiński
Autor: Sedno Sprawy

Polacy potrzebują tarczy przed tym rządem, mówi Marcin Kierwiński, który w środę był gościem Sedna Sprawy. Sekretarz Generalny Platformy Obywatelskiej dodaje, że PiS generuje niebezpieczeństwo dla Polaków.

Donald Tusk apeluje do rządu o wycofanie się z Nowego Ładu - wskazał Jacek Prusinowski, gospodarz programu Sedno Sprawy. - Czy kiedy PO dojdzie do władzy, wszystkie zmiany podatkowe zostaną cofnięte?

- Donald Tusk wezwał do wycofania sie z tego bałaganu, który rząd wygenerował - mówi Marcin Kierwiński. - To nie jest normalna sytuacja, że księgowi w dużych firmach nie wiedzą, jak wyliczać wynagrodzenia, że nikt ich nie poinformował. Że infolinia, która miała temu służyć, zatkała się już pierwszego dnia. Jeżeli wprowadza się zmiany podatkowe tak istotne to warto by było zrobić to w sposób przyzwoity. Jeżeli pyta mnie pan czy wszystko w tym Nowym Ładzie jest złe - nie. Ja np. uważam, że w kwestiach kwoty wolnej od podatku to jest dobry pomysł. Na takim poziomie albo na wyższym, w zależności od tego jaka będzie kondycja portfeli Polaków. Mówimy o Nowym Ładzie, czy "Nowym Wale" jak niektórzy mówią, ale ten chaos podatkowy nakłada się na skrajne zubożenie Polaków, wynikające z tego w jaki sposób zżera nasze portfele inflacja.

Wczoraj premier zaprezentował drugi etap tzw. Tarczy Antyinflacyjnej. Czy PO poprze te rozwiązania?

- Pan premier lubi używać takich wielkich słów - zaznaczył Marcin Kierwiński. - On ciągle ma albo tarcze, albo inne tego typu słowa. Myślę, że Polacy przede wszystkim potrzebują tarczy przed tym rządem. Ten rząd generuje niebezpieczeństwo dla Polaków. Polacy przy tym rządzie potrzebują nie tylko tarczy, ale pancerza, hełmu, bo dostają po głowie z każdej strony.

Sedno Sprawy - Marcin Kierwiński