Marek Sawicki w Sednie Sprawy: "Prawo w Polsce stanowią Sejm i Senat"

2022-12-15 12:17

Prawo w Polsce stanowią Sejm i Senat, a nie Komisja Europejska, mówi Marek Sawicki. Poseł PSL zapowiada współpracę nad projektem, który ma pomóc odblokować pieniądze z KPO, ale jednocześnie wskazuje na poważne wątpliwości dotyczące kompromisu z Brukselą.

W środę doszło w Sejmie do spotkania liderów ugrupowań opozycyjnych. Ustalono, że opozycyjni prawnicy mają analizować złożony w Sejmie przez PiS projekt ustawy o SN pod kątem niezbędnych poprawek, które mogłaby poprzeć cała opozycja – wynika z informacji PAP.

Myślę, że  to jakaś przemiana jeśli chodzi o premiera. Jeszcze dzień wcześniej układał się ze Zbigniewem Ziobro, a następnego dnia postanowił poprosić opozycję o wsparcie w sprawie pieniędzy unijnych. 

- komentował gość Sedna Sprawy.

Jak podkreślił, premier powinien wiedzieć, że prawo w Polsce stanowi Sejm, Senat, polski parlament, a nie Komisja Europejska.

"Przygotowują projekty ustaw, konsultują w Brukseli, dostają akceptację wyznaczonych komisarzy, a dopiero później przychodzą do Sejmu. Mało tego, premier mówi, że nie można w niej zmienić ani przecinka, bo jest już w pełni z Brukselą uzgodniona" - dodał

Co ludowcy będą chcieli poprawić w tym dokumencie, czy premier Morawiecki sprzyja budowie unijnego super państwa, czy opozycja porozumiała się w sprawie paktu senackiego? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

M. SAWICKI: PRAWO W POLSCE STANOWI PARLAMENT, A NIE KOMISJA EUROPEJSKA