Marek Suski w Sednie Sprawy: "Zamrożenie środków z dużego budżetu będzie oznaczało koniec Unii Europejskiej"

2022-10-26 10:45
Marek Suski w Sednie Sprawy: Zamrożenie środków z dużego budżetu będzie oznaczało koniec Unii Europejskiej
Autor: youtube.com

Zamrożenie środków z dużego budżetu będzie oznaczało koniec Unii Europejskiej, mówi Marek Suski. Zdaniem wiceprzewodniczącego klubu PiS Unia bardziej pilnuje interesów niemiecko-rosyjskich niż praworządności. Wspólnota, jak podkreśla, przekreśla zasady, na których została zbudowana. Więcej w poniższym artykule.

Jak czytamy w środę (26 października) w "Rzeczpospolitej", eksperci nie mają wątpliwości, iż projekt posłów PiS, by nowa Rada ds. Bezpieczeństwa Strategicznego zabezpieczała kadry kluczowych spółek, ma chronić menedżerów obecnej ekipy przed wymianą.

Czy PiS chce zabetonować władze w pięciu spółkach skarbu państwa? Pytał Jacek Prusinowski.

Nie, to nie zabetonowanie. Po pierwsze to tylko pięć spółek. To po prostu kwestia dotycząca strategicznych inwestycji i pewnych ciągłości

- komentował Marek Suski.

 Jak dodał, z drugiej strony są realizowane wielkie plany, a do tego trzeba stabilności. 

Relacje z Brukselą

Na ten moment, cała Polska traci na konflikcie rządu z Komisją Europejską. Czy to czas, aby pomyśleć o wyzerowaniu tych relacji? 

To nie konflikt rządu z Brukselą. To konflikt z opozycją, która wykorzystując unijne struktury, blokuje środki dla Polski. To ręka Niemiecka, bo Niemcy tam mają dominującą rolę. Oni wspierają opozycję. 

Czy PiS myśli o zmianie premiera, czy PiS chce zabetonować władze kluczowych spółek skarbu państwa? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.