Michał Dworczyk w Sednie Sprawy: Rząd nie może być terroryzowany przez jakąkolwiek grupę zawodową

2022-04-27 11:14
Michał Dworczyk w Sednie Sprawy: Rząd nie może być terroryzowany przez jakąkolwiek grupę zawodową
Autor: youtube.com

Rząd nie może być terroryzowany przez jakąkolwiek grupę zawodową, mówi Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera twierdzi, że oczekiwania kontrolerów lotu, by zarabiać nawet sto tysięcy złotych miesięcznie są zbyt wysokie. Więcej w poniższym artykule.

Rosyjski gaz 

Gazprom poinformował o wstrzymaniu od środy dostaw surowca do naszego kraju - w ramach kontraktu jamalskiego. Spółka PGNiG odmówiła zapłaty za paliwo w rublach, a taką regulację dekretem wprowadził Władimir Putin wobec tzw. nieprzyjaznych państw. Czy spółka będzie miała problemy w związku z niedotrzymaniem umowy? 

Zdarzyło się coś, co przewidywaliśmy, że zdarzy się pod koniec roku. przygotowujemy się na rezygnacje z zakupu tego surowca. To się zdarzyło ze złamaniem umowy, ale jesteśmy zabezpieczeni. Ta sytuacja nie będzie miała wpływu na dostarczanie gazu do gospodarstw indywidualnych.

- komentował gość Sedna Sprawy. 

Jak dodał w sprawie kroków prawnych: "jest to złamanie umowy, która zobowiązuje Rosję do dostarczania tego surowca. Nie tylko Polska jest w takiej sytuacji - będziemy dochodzić swoich praw" - dodał Michał Dworczyk

Czy Zachód już nie boi się rosyjskich bomb atomowych?

Szef Kancelarii Premiera twierdzi, że bohaterstwo Ukrainy przełożyło się na zmianę w myśleniu partnerów międzynarodowych Ukrainy. Część krajów zrozumiała, że Putina można zatrzymać. Trochę oswoiliśmy się w wizją "straszaka atomowego" - podsumował Dworczyk. 

Kontrolerzy  

"Do tanga trzeba dwojga" - rozpoczął tłumaczenia w sprawie porozumienia z kontrolerami ruchu Michał Dworczyk. "Proszę zwrócić uwagę na odpowiedzialność tej grupy zawodowej i na postępowanie kontrolerów. Rząd nie może sobie pozwolić na terroryzowanie przez jakąkolwiek grupę zawodową" - komentował. 

Jak zaznaczył gość Sedna Sprawy, do 100 tysięcy złotych mogliby zarabiać kontrolerzy po podwyżkach. Dodał,  że ma nadzieję, że konsensus zostanie osiągnięty, ale potrzeba dobrej woli dwóch stron. Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy. 

Sedno Sprawy - Michał Dworczyk