Michał Dworczyk w Sednie Sprawy: "Ta sprawa jest niepokojąca i wymaga wyjaśnienia"

2024-05-27 14:33
Michał Dworczyk w Sednie Sprawy: Ta sprawa jest niepokojąca i wymaga wyjaśnienia
Autor: youtube.com

Ta sprawa jest niepokojąca i wymaga wyjaśnienia, mówi o funduszu sprawiedliwości Michał Dworczyk. Jednocześnie były szef KPRM działania obecnej koalicji rządzącej wokół funduszu nazywa politycznym teatrem.

Mraz na środowym posiedzeniu zespołu do spraw rozliczeń PiS mówił, że Zbigniew Ziobro osobiście miał zlecać organizowanie konkursów na środki z Funduszu Sprawiedliwości w taki sposób, by wygrywały je wybrane podmioty. Organizacjom, które miały uzyskiwać środki z Funduszu pomagano też - jak twierdzi Mraz — pisać wnioski - podaje Rzeczpospolita.pl 

Jak podkreślił gość Sedna Sprawy,  bez wątpienie sprawa jest niepokojąca i wymaga wyjaśnienia. "Powinny wyjaśnić ją odpowiednie służby. Krytycznie podchodzę do tego teatru politycznego, który jest wokół tej sprawy robiony. min. przez mecenasa Giertycha" - dodał. 

Odwołam się do słów PJK, tę sprawę trzeba podzielić na dwie części. Kwestie wizerunkowe i kwestie formalno prawne. Czyli potencjalna odpowiedzialność za złamanie przepisów. Ja tych przepisów po prostu nie znam więc trudno żebym się wypowiadał w tej kwestii

- dodał Michał Dworczyk. 

Czy Morawiecki może być kandydatem na prezydenta, czy dojdzie do rozwodu PiS i Suwerennej Polski, czy potrzebujemy Tarczy Wschód? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

M. DWORCZYK: MORAWIECKI MÓGŁBY WALCZYĆ O PREZYDENTURĘ