Michał Kobosko w Sednie Sprawy: "PiS próbuje zabetonować swoją władzę"

2022-10-25 10:46
Michał Kobosko w Sednie Sprawy: PiS próbuje zabetonować swoją władzę
Autor: youtube.com

PiS próbuje zabetonować swoją władzę, mówi Michał Kobosko. Wiceprzewodniczący Polski 2050 tak ocenia projekt ustawy dotyczącej spółek skarbu państwa i nowego organu, który ma wpływać na wybór ich władz. Więcej w poniższym artykule.

Jak idzie realizacja operacji "zmiana premiera" - zapytał na początku rozmowy prowadzący, Jacek Pusinowski. Gość Sedna Sprawy odparł, że to raczej operacja pt. "pożegnanie rządów PiS-u".

Chcielibyśmy widzie po stronie opozycji demokratycznej większą determinację, chęć do tego żeby doprowadzić skrócenia tej kadencji Sejmu. Póki co tego nie widzimy. Słyszymy, że ta opozycja jest bierna, reaguje tylko na to, co zrobi prezes Kaczyński. A my proponujemy: Wyjdźmy z inicjatywą 

- podkreśla wiceprzewodniczący Polski 2050.

Jacek Prusinowski zaznaczył także, że wszystkie formacje polityczne wzywały NBP do zwiększania stóp procentowych, a teraz same dziwią się na to, że wpłynęło to na rentowność obligacji. Zdaniem Michała Kobosko, mówimy tutaj o działaniach z jednej strony NBP, z jednej strony rządu. O działaniach, które de facto doprowadziły do sytuacji, w której teraz jesteśmy. "Do sytuacji, w której nasze obligacje są rekordowo drogie, co znaczy, że rekordowo dużo będziemy musieli płacić na obsługę odsetek od obligacji"

A z drugiej strony NBP, który długo nas wszystkich oszukiwał teraz jest sam w w miejscu, z którego nie ma dobrego wyjścia i zdaje się, że skończy się dalszymi podwyżkami stóp procentowych. To oni nas doprowadzili do tej sytuacji, a nie Niemcy, nie Bruksela, nie Kreml -

"PiS próbuje zabetonować swoją władzę" - wiceprzewodniczący Polski 2050 tak ocenia projekt ustawy dotyczącej spółek skarbu państwa i nowego organu, który ma wpływać na wybór ich władz. 

Czy opozycja podejmie próbę przeprowadzenia konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu, w jakiej sprawie posłowie PiS zgłaszają się do PL 2050 Szymona Hołowni? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.