Mrozy powracają. Synoptycy nie mają dobrych wieści

2024-01-03 21:28
Deszcz, śnieg, a nawet burze! Wichury do 140 km/h to nie wszystko [Prognoza IMGW na 22.12.2023]
Autor: pixabay.com Deszcz, śnieg, a nawet burze! Wichury do 140 km/h to nie wszystko [Prognoza IMGW na 22.12.2023]

W środowe popołudnie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Taka pogoda ma się utrzymać a temperatura znacznie spaść.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu. Lokalnie na krańcach zachodnich oraz południowo-zachodnich możliwe są także burze.

Na północnym wschodzie i w górach deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Spadnie 10 litrów wody na metr kwadratowy. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od około 5 do 10 cm. Na północnym wschodzie również opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Synoptycy wydali ostrzeżenia.

Jak podaje PAP, temperatura maksymalna na północnym wschodzie wyniesie od -6 do 0 st. C, na Pomorzu i w rejonach podgórskich do 5 st. C, a na południowym zachodzie około 10 st. C.

Jak podaje Twojaa Pogoda, oo piątku (5.01) intensywnych opadów śniegu spodziewamy się w północnych i północno-wschodnich regionach. W pasie od Pomorza Gdańskiego przez Warmię i Mazury po Podlasie i częściowo Mazowsze spadnie do 20-30 centymetrów śniegu, a zaspy mogą mieć metr wysokości.

W weekend (6-7.01) zima zapanuje już w większości regionów. Utworzy się tam pokrywa śnieżna o grubości przeważnie od 1 do 5 centymetrów, jednak miejscami, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie, spaść może nawet do 10-15 centymetrów białego puchu - czytamy.