Nadchodzi ocieplenie? Pogoda na święta może okazać się sporym zaskoczeniem

2022-12-19 8:50
Pogoda na święta. Prognoza pogody na 24 i 25 grudnia
Autor: pixabay.com

Święta Bożego Narodzenia już w ten weekend. Mrozy nie odpuszczają, ale i coraz więcej prognoz zapowiada ocieplenie. Pogoda na święta może okazać się sporym zaskoczeniem

W poniedziałek na wschodzie utrzyma się dotychczasowa pogoda zimowa. Od zachodu do Polski wchodzi rozległy niż z frontem ciepłym i masami powietrza polarno-morskiego – powiedziała PAP synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska.

"Na wschodzie temperatura maksymalna od minus 6 do minus 1 stopnia, na zachodzie w ciągu dnia przekroczy zero i dojdzie do plus 2 stopni. Jedynie w kotlinach Sudetów może utrzymywać się jeden stopień poniżej zera. Wiatr będzie umiarkowany. Na Wybrzeżu, wschodzie i na przedgórzu porywisty, osiągający do 55 km/h"

– powiedziała Dąbrowska.

- Wszystko wskazuje na to, że białe święta stają się coraz bardziej mniej prawdopodobne - stwierdził synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek. W związku z ociepleniem od poniedziałku na zachodzie kraju temperatura wzrośnie powyżej 0 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach strefa rozszerzy się także na centralną i wschodnią Polskę. Według wstępnych prognoz temperatura może sięgać około 2-6 stopni Celsjusza.