Nawet 15 stopni na plusie! Przed nami jednak załamanie pogody

2024-02-15 9:25
Deszcz nie odpuszcza!  Gdzie będzie najgorzej, a gdzie zaświeci słońce? [Prognoza IMGW na 15.05.2022]
Autor: giografiche/Pixabay.com Deszcz nie odpuszcza! Gdzie będzie najgorzej, a gdzie zaświeci słońce? [Prognoza IMGW na 15.05.2022]

W czwartek na południu Polski pojawi się słońce. Temperatura wszędzie dodatnia, najcieplej będzie na Dolnym Śląsku do 13 st. C - przekazała PAP Dorota Pacocha, dyżurna synoptyczka z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Do kiedy zostanie taka pogoda?

W czwartek zachmurzenie będzie przeważnie duże, miejscami pojawią się słabe opady deszczu. Na południu większe przejaśnienia i pokaże się słońce. Lokalnie na północnym zachodzie w ciągu dnia będą się utrzymywały mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 3 st. C na północnym wschodzie Polski, w rejonach podgórskich termometry pokażą 4 st., na przeważającym obszarze kraju około 8-10 st. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, na Dolnym Śląsku do 13 st. C. - podaje PAP.

Po weekendzie w całym kraju w nocy temperatura spadnie poniżej zera.

- czytamy. 

Przed nami prawdziwy atak zimy. Antycyklon George przyniesie załamanie

Zmiana w pogodzie pojawi się pod koniec lutego. W większości regionów kraju spadnie śnieg, jednak jak podkreśla portal Twoja Pogoda, nie będą to duże opady.

Pokrywa śnieżna osiągnie grubość zaledwie od 1 do 3 centymetrów i nie utrzyma się dłużej niż przez 1-3 dni, jednak może kilkukrotnie na przemian formować się i roztapiać