Niż Denis nadciąga. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia

2022-11-24 13:52
Do regionu łódzkiego nadciąga śnieżyca! IMGW alarmuje
Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Czekają nas groźne śnieżyce. Będzie załamanie pogody - Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia. Gdzie sytuacja będzie najgorsza?

Nad Polskę nadciąga groźny niż Denis, a wraz z nim śnieżyce. Zdaniem synoptyków, skomplikuje on życie mieszkańców Europy - czekają nas śnieżyce, ulewy i wichury. Ostrzeżenie obejmuje m.in. Bytom, Chorzów, Częstochowę, Dąbrowę Górniczą, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie i Sosnowiec, a także powiaty: zawierciański, częstochowski, myszkowski, będziński oraz bieruńsko-lędziński. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje w czwartek 24 listopada od północy do godz. 18:00.

Na wschodzie i w centrum prognozowane są opady śniegu, na pozostałym obszarze śniegu z deszczem i deszczu. Początkowo miejscami również możliwe marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W Beskidach i Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura maksymalna od -3 st. C na północnym wschodzie, około 1 st. C w centrum do 6 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.