Obowiązkowe testy na Covid-19: Dla kogo? [NOWE OBOSTRZENIA]

2021-12-07 17:16
Obowiązkowe testy na Covid-19: Dla kogo?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Obowiązkowe testy na Covid-19: Dla kogo?

Obowiązkowe testy dla współdomowników chorych na koronawirusa. Od 15 grudnia rząd wprowadza nowe restrykcje. Jedną ze zmian będzie właśnie konieczność badania dla osób, które mieszkają z zakażonymi. Są też zmiany dla podróżujących.

Będzie zmniejszony limit osób, które mogą przebywać w obiektach sportowych, świątyniach czy w kinach i teatrach. Wprowadzono także obowiązek nauki zdalnej dla dzieci z klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zmieniają się też zasady dotyczące obowiązkowych testów na Covid-19.

- Bez względu na posiadany certyfikat covidowy. I to będzie test, który będzie weryfikował czy dana osoba także jest zakażona - mówi wiceminsiter zdrowia Waldemar Kraska o osobach, które mieszkają z osobami zakażonymi Covid-19.

Czytaj także: Wicemininister zdrowia: Nauka zdalna w szkołach od 20 grudnia do 9 stycznia

Testy będą tez musiały mieć wykonane wszystkie osoby przylatujące do Polski spoza strefy Schengen. - To będą testy PCR i test antygenowy - w tej chwili one są równoważne. Po takim przybyciu do Polski, takie osoby są poddawane kwarantannie. Kolejny test wykonują osiem dni po powrocie do kraju - dodaje Kraska.

Osoby zaszczepione preparatami uznawanymi w granicach Unii Europejskiej są zwolnione z kwarantanny.

Sedno Sprawy - Zbigniew Ziobro