Od czwartku 27.01. wraca nauka zdalna. Sprawdź, dla których klas

2022-01-25 19:59
Nauka zdalna wraca jeszcz W TYM TYGODNIU! Jest decyzja ministerstwa
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nauka zdalna wraca jeszcz W TYM TYGODNIU! Jest decyzja ministerstwa

Od czwartku 27 stycznia w całej Polsce będzie obowiązywać nauka zdalna. To decyzja resortów zdrowia i nauki w związku z rosnącą liczbą nowych zakażeń Covid-19. Nie dotyczy to jednak wszystkich klas. Kto wciąż będzie chodził do szkoły? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Uczniowie w całej Polsce - klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas - przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego.

Czytaj także: Ostrzejszy zakaz handlu w niedzielę. Co dokładnie zmieni się od 1 lutego?

- W praktyce będzie to oznaczało dla większości uczniów dwa tygodnie, nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe, które w dziewięciu województwach będą przypadały właśnie na okres lutego. Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz z zakończeniem ferii, wszyscy wrócimy do nauki stacjonarnej, bo jak przewidujemy, ten szczyt piątej fali będzie przypadał za 2-3 tygodnie - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Liczby zakażeń są nieubłagane, a jesteśmy dopiero u progu piątej fali - przyznaje główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka. - Gwałtowny wzrost ilości ognisk szkolnych i ilości osób objętych postępowaniem epidemiologicznym w tych ogniskach. Tak naprawdę nie wiemy z jakim ostatecznym wzrostem, szczytem tej fali będziemy musieli się liczyć. Spodziewamy się osiągnięcia szczytu fali prawdopodobnie w połowie lutego - dodaje.

Wiadomo, że maturzyści będą mogli spotykać się na konsultacjach indywidualnych i grupowych, a szkoły specjalne same będą decydowały wraz z rodzicami, czy będą kontynuować naukę stacjonarną, czy przejdą na naukę zdalną.

Sedno Sprawy - Tomasz Siemoniak