Od poniedziałku ocieplenie? Termometry pokażą nawet 9 stopni na plusie!

2023-02-12 19:46
Wiemy, kiedy przyjdzie wiosna. Prognoza pogody na marzec zaskakuje. IMGW uchyla rąbka tajemnicy
Autor: sunflair/cc0/Pixabay.com Kiedy przyjdzie wiosna? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, a IMGW podaje wstępna prognozę

Pogoda przez ostatnie tygodnie nie rozpieszcza. Pojawiły się jednak dobre informacje dla tych którzy nie mogą się już doczekać powiew wiosny. Też już w lutym? Termometry mają wskazać na początku tygodnia nawet 9 stopni!

W nocy z niedzieli na poniedziałek (12-13 lutego) synoptyci IMGW zapowiadają zachmurzenie duże z rozpogodzeniami na południu i wschodzie. Słabe opady mżawki, na wschodzie możliwe marznące opady powodujące gołoledź. Miejscami mgły.

Temperatura od -5°C na południowym wschodzie do 4°C nad morzem, w dolinach karpackich lokalnie około -10°C.

Jeszcze na niedziele IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w środkowej i południowo-wschodniej Polsce. W poniedziałek z kolei czeka nas nieco cieplejsza pogoda. 

Jak podaje portal i.pl, w poniedziałek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w górach rozpogodzenia. Na wschodzie i południu miejscami słaby deszcz lub mżawka, w rejonach podgórskich Karpat deszcz ze śniegiem, w górach śnieg.

"Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 3 st. C na południowym wschodzie, około 5 st. C w centrum i nad morzem do 9 st. C na zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od -1 st. C do 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju i nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 60 km/h"

- czytamy.