Ostrzeżenia IMGW. Na drogach mgła i ślisko

2022-11-23 8:13
Zima powraca! Gdzie i kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Zima powraca! Gdzie i kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

W środę wystąpią słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i mżawki. Przejściowo będą one marznące i spowodują gołoledź - poinformowała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha.

Pogoda w dalszym ciągu nie odpuszcza. Po kilka dniach z intensywnym śniegiem wciąż będą utrzymywały się niskie temperatury. Jak podaje PAP, od godziny 19 do 10 w środę zostały ogłoszone ostrzeżenia na opady marznące na północnym wschodzie i częściowo w centrum kraju. Z kolei od godz. 20 do 8 rano zostały wydane ostrzeżenia na południe Dolnego Śląska. Miejscami wystąpią także marznące mgły ograniczające widzialność do 200 metrów na obszarze południa Polski. W związku z tym zostały wydane ostrzeżenia od godz. 17 do 9 rano.

W środę zachmurzenie przeważnie duże, z większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie kraju. Na południu, wschodzie i częściowo w centrum wystąpią miejscami mieszane opady: śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i mżawki. Będą one marznące i powodujące gołoledź. Lokalnie, w ciągu całego dnia wystąpią mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, ok. 2 stopni w centrum, do 4 stopni na zachodzie i nad morzem.