Oszustwo na Allegro. Pomysłów na kradzieże jest coraz więcej

2023-03-08 9:58
Sprzedajecie przez internet rzeczy? Uważajcie! Młoda mieszkanka powiatu gostyńskiego straciła tak niemałe pieniądze
Autor: pixabay.com

Oszuści wciąż w formie. Nie brakuje internetowych sztuczek, żeby pozbawić kupujących w sieci pieniędzy, Często ich metody są tak przemyślanie, że ciężko nie dać się nabrać. Jak wygląda oszustwo na Allegro?

Na czym polega oszustwo na Allegro? Użytkownicy dostają e-maile, których nadawcą rzekomo jest Allegro. 

„Dzień dobry , Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej. W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych. Jeśli chcesz dalej korzystać z swojego konta, Allegro! Pamiętaj, że jedynie aktywna usługa Allegro! gwarantuje Ci darmowe dostawy kurierem oraz do Paczkomatów i Punktów odbioru, a także dostęp do darmowych zwrotów”. Oszuści przywołują przy tym art. IX ust. 3 Regulaminu Allegro, który przewiduje możliwość zablokowania konta z racji braku potwierdzenia aktualnych danych personalnych i rozliczeniowych”.

- czytamy we wiadomości.

Co zrobić, jeśli otrzymamy mail z próbą phishingu? Według ekspertów z serwisu Niebezpiecznik najlepiej zignorować. Kliknięcie na mail nie powoduje żadnego zagrożenia. W kłopoty wpakujemy się natomiastn wpisując swoje dane do logowania na stronie, która łudząco przypomina prawdziwy formularz serwisu aukcyjnego. Nasze konto zostanie przejęte, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku, gdy – dla łatwiejszego kupowania – połączyliśmy je z kontem bankowym.