Paweł Poncyljusz w Sednie Sprawy: "To z powodu Zbigniewa Ziobry nie ma pieniędzy z Brukseli"

2022-11-15 11:06
Paweł Poncyljusz w Sednie Sprawy: To z powodu Zbigniewa Ziobry nie ma pieniędzy z Brukseli
Autor: youtube.com

To z powodu Zbigniewa Ziobry nie ma pieniędzy z Brukseli, mówi Paweł Poncyljusz. Wiceprzewodniczący KO dodaje, że opozycja dopracowuje szczegóły i złoży wkrótce wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości. Więcej w poniższym artykule.

Ponad 90 procent samorządów, będzie organizowało dystrybucję i sprzedaż węgla. Politycy opozycji narzekali na nakładanie na barki samorządów odpowiedzialność za te działania. Okazuje się, że jednak tak się dzieje. Do aktualnej sytuacji związanej z dystrybucją węgla odniósł się wiceprzewodniczący KO.

Jak w marcu czy w kwietniu 2022 węgiel kosztował na składzie 600-800 zł za tonę. Ile dzisiaj kosztuje? 2 tys. zł za tonę, ale przecież są takie składy, które pokupowały dużo drożej i próbują to sprzedać po 3 tys. zł za tonę. 

- komentował gość Sedna Sprawy. 

Jak dodał, "wszystko działało chodziło, było ułożone, ale potem rząd zrobił zawieruchę, podrożał węgiel 3 razy. No i teraz z powrotem te same składy, które dystrybuowały węgiel polski, ale i nie tylko, zaczynają dystrybuować ten, który został sprowadzony morzem" 

Czy w Polsce wystarczy węgla, czy Komisja Europejska ma inne, niż polityczne powody, pozostawania w sporze z rządem? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

P. PONCYLJUSZ: TO Z POWODU ZIOBRY NIE MA PIENIĘDZY