Paweł Szefernaker w Sednie Sprawy: Już prawie 2 miliony uchodźców przekroczyło granicę, 1,5 mln jest w Polsce

2022-03-16 10:27
 Paweł Szefernaker w Sednie Sprawy: Już prawie 2 miliony uchodźców przekroczyło granicę, 1,5 mln jest w Polsce
Autor: youtube.com

Ponad milion dziewięćset tysięcy uchodźców przybyło do Polski z Ukrainy, mówi Paweł Szefernaker. Jak dodaje szef MSWiA według wstępnych szacunków, koło 1,5 miliona zostało zostało w naszym kraju, pozostali wyjechali, głównie na Zachód. Więcej w poniższym artykule.

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Słowenii Janez Janša oraz premier Czech Petr Fiala, wyruszyli 15 marca koleją do bombardowanego i ostrzeliwanego przez Rosjan Kijowa. Czy poza symbolicznym wymiarem wizyty są jakieś dodatkowe ustalenia dotyczące uchodźców? Jak zaznacza gość Sedna Sprawy, Paweł Szefernaker - pomoc dla Ukrainy będzie dalej kontynuowana. 

Od samego początku przyjmujemy wszystkich uchodźców, którzy uciekają przed wojną. Za to także dziękował nam prezydent Ukrainy. Będzie także współpracować z naszymi partnerami z Zachodu, żeby w innych państwach były podobne warunku, żeby ludzie, którzy uciekają wiedzieli, że mają także inne możliwości 

- zaznaczył szef MSWiA. 

Rejestracja Obywateli Ukrainy

Jak podkreślał gość Sedna Sprawy, w wielu miejscach mogą pojawić się dziś długie kolejki. "To wszystko po to, aby móc objąć pełną ochroną prawną osoby, które uciekają przed wojną w Ukrainie. Jest to już milion dziewięćset osób"

W sobotę pojawić ma się także specjalny punkt do obsługi uchodźców na Stadionie Narodowym w Warszawie, który będzie obsługiwał w jednym miejscu 100 osób równolegle. Gdzie jeszcze powstaną masowe punkty obsługi Ukraińców? Jakie są efekty wizyty kierownictwa rządu w Kijowie? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.